Okolie

Okolie rekreačnej oblasti Zelená voda

Okolie Nového Mesta nad Váhom tvorí široké údolie stredného toku rieky Váh. Množstvo pahorkov s miernym prevýšením a pozvoľnými stúpaniami dáva v tomto kraji predpoklad pre príjemné turistické prechádzky alebo cyklotúry. Okrem návštev historických hradov môžete navštíviť viaceré významné pamätné miesta, či nadýchať sa atmosféry tradícií a ľudových zvykov. Celý Trenčiansky kraj je známy svojimi tradičnými festivalmi a bohatou ponukou kultúrnych programov.

Priamo v Novom Meste nad Váhom je mnoho pamiatok, k najznámejším patria kostol Narodenia Panny Márie, Budova prepoštstva, Evanjelický kostol, Kaplnka sv. Andreja, Mariánsky stĺp a mnoho ďalších. V okolitých obciach (Lúka, Rakoľuby, Kočovce, Brunovce a Zemianske Podhradie) sa nachádzajú kaštiele z obdobia 17. a 18. storočia.

V okruhu 30km od Nového Mesta sa nachádzajú najznámejšie kúpele na Slovensku:

  • Kúpele Trenčianske Teplice
  • Kúpele Piešťany

K zaujímavým a najvýznamnejším prírodným objektom okolia Nového Mesta patria nasledujúce chránené prírodné útvary, veľkoplošné a maloplošné chránené územia:

  • Veľká Javorina – známa Slávnosťami bratstva Čechov a Slovákov
  • Veľký a Malý Plešivec
  • Vrch Roh Bradlo
  • Modrovská jaskyňa

Možností, ktoré ponúka okolie Nového Mesta nad Váhom je veľa. Veríme, že každý z návštevníkov nášho strediska nájde dostatok príležitostí pre kvalitné strávenie svojho času, či už ide o oddych alebo aktívnu dovolenku. V jednotlivých sekciách “okolie” na našej stránke, sa budeme snažiť Vás bližšie informovať o konkrétnych možnostiach.

Ak viete o zaujmavej lokalite, atrakciií, pamiatke v blízkom okolí Nového Mesta nad Váhom, radi uvítame Vaše tipy – recepcia@zelenavoda.com.

Follow Us